امام صادق علیه‌السلام فرمود:
میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اسلایدر » گردشگری » میراث فرهنگی
مجموعه طاق بستان پس از دو ماه تعطیلی باز شد

مجموعه طاق بستان پس از دو ماه تعطیلی باز شد

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه اعلام کرد که مجموعه تاریخی طاق‌بستان پس از بیش از دو ماه به منظور بازدید عموم بازگشایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری انعکاس آینده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه علیرضا برشاهی روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹ با اعلام این خبر اظهارداشت: «پس از شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال ۹۸ مجموعه تاریخی طاقبستان به همراه دیگر مراکز گردشگری کرمانشاه به روی گردشگران بسته شد».


او افزود: «مجموعه های تاریخی بیستون و معبد آناهیتا نیز پیش از این برای بازدید عموم بازگشایی شده بود».
برشاهی توضیح داد: «تاکنون تنها مجوز بازگشایی این سه مکان تاریخی در استان کرمانشاه صادر شده است و دیگر مکان های گردشگری استان بر روی گردشگران باز نیستند».

معاون اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه یادآور شد: «با توجه به فضای باز این سه مجموعه تاریخی و امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی مجوز بازگشایی برای طاقبستان، معبد آناهیتا و بیستون صادر شده است».
این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده ‌است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنه تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم‌چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه‌ای و مراسم شکار گراز توسط سوارکاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در داخل دو طاق و جوار آن دیده می شود.
وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردشگاهی زیبا تبدیل کرده که از زمان‌های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده ‌است.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*