امام صادق علیه‌السلام فرمود:
میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اسلایدر » حمل و نقل
  • شناسه : 7103
  • 16 مارس 2024 - 19:02
  • 99 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : سیدسعید مدرس صادقی
  • منبع : روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران
ادعای انتصاب رفاقتی در راه آهن خلاف واقع و توهین به مخاطبان است
معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت راه آهن:

ادعای انتصاب رفاقتی در راه آهن خلاف واقع و توهین به مخاطبان است

محمدرضا نصرت نظامی در واکنش به نامه رئیس اخیر هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و حاشیه‌سازی‌های مستمر وی گفت: چه طور برخی مدعی انتصابات سیاسی و رفاقتی در راه آهن می شوند، آن هم در زمانی که قائم مقام و پنج معاون از شش معاون راه آهن که ارکان اصلی مدیریتی آن هستند تغییری نکردند؟

به گزارش پایگاه خبری انعکاس آینده به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا نصرت نظامی، معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت راه آهن تاکید کرد: به تازگی رئیس اخیر هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های ریلی محتوای نامه هفت ماه پیش این انجمن که سراسر خلاف واقع بوده است را بازنشر کرده و مجددا مدعی شده که انتصابات سیاسی و رفاقتی در راه آهن منجر به تولید و تشدید بحران در کشور و این صنعت شده که بیان چنین ادعای کذبی جای تعجب دارد.

نصرت نظامی افزود: اولا انتصاب جناب آقای دکتر سید میعاد صالحی به عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن ج.ا.ا توسط هیات محترم وزیران صورت پذیرفته و صرفا متکی بر پیشنهاد یک مقام عالی دولتی یا هر شخصیت صاحب منصب یا ذی نفوذ دیگر نبوده و چنین ادعایی توهین به دولت سیزدهم است. ثانیا تخصص علمی و سوابق اجرایی ایشان و تحول صورت گرفته در مجموعه راه آهن نیز گواه باطل بودن این مدعاست و کتمان سوابق علمی و اجرایی ایشان در حوزه ریلی و حرفهای دروغ و خلاف واقع در این زمینه توهین به مخاطبان است.
معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن در ادامه گفت: شاید برخی افراد، تصور کنند که منظور انجمن صنفی تغییرات مدیریتی در بدنه راه آهن  است که این ادعا هم محلی از اعراب ندارد، چرا که با وجود اختیار قانونی مدیرعامل  و بر خلاف رویه همه مدیران عامل گذشته، در بین مدیران ارشد راه آهن یعنی قائم مقام شرکت و شش معاون، تنها یک نفر  تغییر کرده و دکتر صالحی در عمل به دور از هرگونه نگاه سیاسی به شرکت تخصصی راه آهن، با شش نفر از هفت مدیر ارشد منصوب در دولت  گذشته ادامه همکاری داده است که این نوع نگاه تخصصی در ادوار راه آهن بی سابقه است.
نصرت نظامی تاکید کرد: با مطالعه سوابق پیشین راه آهن، می توان به این واقعیت پی برد که در هنگام جابجایی دولت ها و تبعا تغییر مدیران عامل، تمامی یا اکثرمدیران ارشد و میانی راه آهن تغییر نموده اند و حتی این تغییرات بیش از آنکه وابسته به تغییر دولت ها باشد وابسته به تغییر مدیران عامل بوده است. بنا بر این ادعای انتصابات رفاقتی و سیاسی در بدنه مدیران راه آهن با تغییر تنها یک نفر از ۷ مدیر ارشد هم حرفی خلاف واقع است.
نصرت نظامی معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت راه آهن که سابقه ای طولانی در شرکت های مختلف دولتی و غیر دولتی از جمله شرکت راه آهن و شرکت های مرتبط با این حوزه از جمله صندوق پس انداز کارکنان راه‌آهن را دارد گفت: البته جالب است چنین ادعاهایی از سوی فردی مطرح می شود که خودش بدون حتی یک روز سابقه در صنعت ریلی و شرکت راه آهن و به واسطه رفاقت با افراد خاص یکباره از فضای دارویی و تاکسیرانی به عضویت هیات مدیره صندوق پس انداز کارکنان راه‌آهن و مدیرعاملی یکی از شرکت های حمل و نقلی زیرمجموعه صندوق نائل شدند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*