امام صادق علیه‌السلام فرمود:
میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » اسلایدر » بهداشت و درمان » جوانان » حوادث » شهری
پاییز سختی در انتظار “سیگاری‌ها” است!

پاییز سختی در انتظار “سیگاری‌ها” است!

یک فوق تخصص بیماری‌های ریه با اشاره به پیش بینی شدت گرفتن کرونا در پاییز و زمستان امسال و همزمانی این بیماری با سایر بیماریهای تنفسی ویژه این فصول، گفت: در این شرایط افراد سیگاری به دلیل ریه‌های ضعیفی که دارند بیش از همه در معرض خطر هستند و عملا پاییز سختی در انتظار آنها است.

به گزارش  پایگاه خبری انعکاس اینده به نقل از ایسنا، دکتر علی معینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به خطرات کرونا برای افراد سیگاری گفت: در صورت ابتلای این افراد به کرونا، شدت بیماری در آنها سه برابر افراد عادی خواهد بود و نیاز است افراد سیگاری مراقبت بیشتری در بحث پیشگیری از ابتلا به کرونا داشته باشند.

معینی با تاکید بر لزوم هرچه سریعتر ترک سیگار در ایام شیوع کرونا گفت: هر زمان که مصرف سیگار کنار گذاشته شود برای سلامت بدن مفید است و با توجه به شرایط کرونا توصیه می‌شود این کار هرچه سریعتر صورت گیرد.

این فوق تخصص بیماری های ریه در خصوص فواید ترک سیگار برای سلامت جسم، گفت: با کنار گذاشتن مصرف سیگار، بعد از ۲۰ دقیقه ضربان قلب و فشار خون به حد نرمال می رسد. همچنین بعد از گذشت ۱۲ ساعت از ترک سیگار عملا منوکسیدکربن خون به سطح نرمال می رسد.

معینی خاطرنشان کرد: دو تا ۱۲ هفته پس از ترک سیگار جریان خون به حد طبیعی رسیده و عملکرد ریه ها نیز طبیعی می شود.

وی افزود: با گذشت یک تا ۹ ماه پس از ترک سیگار علائم تنفسی ناشی از مصرف سیگار بطور کامل رفع می‌شود.

این فوق تخصص بیماری های ریه خاطرنشان کرد: این روند بهبودی با ترک سیگار نشان می دهد که هر زمان افراد اقدام به ترک سیگار کنند، گامی موثر در جهت سلامت جسم خود برداشته اند و در این شرایط کرونا می طلبد که افراد سیگاری هرچه سریعتر برای این کار اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تا فصل پاییز حدود سه ماه فرصت باقی مانده گفت: پاییز امسال به دلیل وجود کرونا که همزمان با شیوع سایر بیماریهای تنفسی ویژه این فصل خواهد بود، عملا پاییز سختی برای افراد سیگاری خواهد بود و شانس ابتلای آنها به یکی از این بیماری های تنفسی افزایش می یابد.

وی افزود: در همین راستا افراد سیگاری باید از هم اکنون که چند ماه تا پاییز باقی مانده اقدام به ترک سیگار کنند تا بدن آنها توانی برای مقابله احتمالی با کرونا را داشته باشد.

معینی خاطرنشان کرد: در صورت ابتلای سیگاری ها به کرونا، در کنار شدت بالای بیماری، آمار مرگ و میر نیز در آنها به میزان چشمگیری بالاتر از سایر افراد خواهد بود.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*