امام صادق علیه‌السلام فرمود:
میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

کلاه‌برداری بصورت مجازی

کلاه‌برداری بصورت مجازی

اين روزها ويروس كرونا در سرتاسر جهان به تاخت مي‌تازد بدون اينكه كسي بتواند جلوي فعاليتش را بگيرد. فعلا كاري از دست كسي برنمي‌آيد جز قطع زنجيره انتقال.

این روزها ویروس کرونا در سرتاسر جهان به تاخت می‌تازد بدون اینکه کسی بتواند جلوی فعالیتش را بگیرد. فعلا کاری از دست کسی برنمی‌آید جز قطع زنجیره انتقال.

راه‌های بسیاری پیشنهاد و اجرا شده که بتوان پشت این ویروس منحوس را به خاک مالید. راه‌هایی همچون ماندن در خانه، قطع صله‌رحم، دورکاری، تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای غیر ضروری و…

منتهی برخی از کارها و آمدوشدها به‌دلیل ضرورتی که دارند تعطیل‌بردار نیست. از این‌رو یکی از راه‌های انجام آن استفاده از پتانسیل فضای مجازی، اینترنت ، اپلیکیشن‌ها و… می‌باشد که خوشبختانه از بسیاری ترددها کاسته و توانسته به هدف که همانا قطع زنجیره انتقال می‌باشد نزدیک شود.

اما متاسفانه در این میان برخی از کسب و کارهای اینترنتی به جای ارائه خدمت و تسهیل امور مردم به‌مثابه سنگی بر پای لنگ شده‌اند؛ چراکه فقط دنبال درآمد هستند و بعد آن هیچ خدمات چشمگیری پس از فروش ندارند.

یکی از این کسب و کارهای اینترنتی بنام اسنپ تریپ که مسئولیت رزرو اینترنتی بلیط هواپیما و قطار و اتوبوس را عهده‌دار است تنها به فروش بلیط‌ها متمرکز است و چنانچه مشکلی برای مشتری پیش بیاید هیچ جواب خاصی به جز اینکه «مشکل از طرف ایرلاین و یا شرکت مسافری می‌باشد» ندارد.

حدود ۲ هفته پیش برای تهیه خبری فوری مجبور به تهیه بلیط هواپیما از شرکت موردنظر شدم. بلیط رفت ساعت ۱۰:۰۵ صبح و برگشت ۹:۳۰ شب.

یه روز مانده به پرواز پیامکی برای بنده مبنی بر اینکه پرواز صبح شما ۱۰ساعت و ۴۵ دقیقه تاخیر دارد ارسال شد. از آنجاییکه عملا بلیط مربوطه به هیچ کاری نمی‌آمد مجبور به کنسل کردن هر دو بلیط رفت و برگشت شدم. هزینه بلیط رفت بدون کسر جریمه با تاخیر بعد از چند روزی به حساب برگشت اما پس از بیش از دو هفته طی تماسی که از اسنپ تریپ گرفته شد عنوان کرد شما باید به فرودگاه مهرآباد بروید، بلیط کنسل شده را مهر و برای ما به نلسون ماندلا بیاورید تا بلیط را برای شرکت هواپیمایی موردنظر بفرستیم و …

خلاصه باید چیزی حدود بیش از یک‌ماه برای پروازی که هیچ‌وقت انجام نشده معطل بمانیم.

تنها جوابی هم که کارشناسان این شرکت می‌دهند این است که مقصر شرکت هواهپیمایی است و از دست ما هیچ کاری برنمی‌آید. در صورتی که طی تماس تلفنی با شرکت هواهپیمایی عنوان کردند اگر تایید کنسلی را به ما بدهند هیچ لزومی به رفتن در فرودگاه و مهر کردن کلی رفت و آمد غیرضروری نیست.

مدیران این شرکت باید بدانند مردم آگاهند و در صورت تکرار مسائلی مشابه مطمئن باشید دیگر با طناب پوسیده شما به ته چاه نمی‌روند، چرا که می‌ دانند این یک کلاه‌برداری مجازیست.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*