امام صادق علیه‌السلام فرمود:
میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » اسلایدر » بهداشت و درمان
تلاش وزارت بهداشت برای تامین داروی «فاکتور ۹»

تلاش وزارت بهداشت برای تامین داروی «فاکتور ۹»

ﻣﺪﻳﺮﻛﻞ اداره ﺩﺍﺭﻭ ﻭﻣﻮﺍﺩ ﺗﺤﺖ ﻛﻨﺘﺮﻝ سازمان غذا و دارو گفت: داروی فاکتور ۹ درحال واردات و تامین است و میزان فاکتور ۹ تولید شده برای کشور مشخص است.

به گزارش پایگاه خبری انعکاس آینده به نقل از فارس؛ ﺳﻴﺪﺣﻴﺪﺭ ﻣﺤﻤﺪی، ﻣﺪﻳﺮﻛﻞ اداره ﺩﺍﺭﻭ ﻭﻣﻮﺍﺩ ﺗﺤﺖ ﻛﻨﺘﺮﻝ غذا و دارو، درباره گلایه بیماران مبتلا به هموفیلی درباره کمبود داروی فاکتور ۹ اظهار داشت: داروی فاکتور ۹ درحال واردات و تامین است و میزان فاکتور ۹ تولید شده برای کشور مشخص است.

وی با بیان اینکه بر اساس میزان پلاسمای ارسال شده به کشور مقصد مقدار برابری فاکتور ۹ به دست ما می رسد گفت: نیاز فاکتور ۹ در کشور بالاتر رفته است و برای تامین نیاز باید سفارش مورد نیاز را بالا ببریم و سفارش زمانی به محصول نهایی تبدیل می شود که پلاسما به خارج از کشور ارسال شده، پالایش شود و پلاسما مجدد به ما برگردد.

محمدی گفت: بر اساس درخواست بیماران میزان پلاسمای ارسالی بیشتر شده است و ما تقاضای افزایش فاکتور ۹ را دادیم اما از بیماران تقاضا کردیم که تا زمانی که مقدار سفارش کافی به دست ما برسد بیماران از پلاسما اسفاده کنند، فرش‌پلاسما ارتباطی به عقبگرد به ۵۰ سال قبل ندارد و درحال حاضر بسیاری از مراکز درمانی از آن استفاده می کنند لذا ما اعلام کردیم در شرایط اضطرار از فرش پلاسما استفاده کنند و این موضوع مشکلی را برای آنها ایجاد نخواهد کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*