امام صادق علیه‌السلام فرمود:
میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اسلایدر » حمل و نقل
  • شناسه : 6610
  • 01 سپتامبر 2022 - 16:20
  • 108 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : سید سعید مدرس صادقی
  • منبع : روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران
آغاز حرکت‌ قطارهای ترکیبی تهران به کربلا
با پیگیری‌های مستمر در دولت سیزدهم صورت پذیرفت

آغاز حرکت‌ قطارهای ترکیبی تهران به کربلا

قطار ترکیبی اعزامی از تهران به مقصد کربلا، حرکت خود از ایستگاه راه‌آهن تهران را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری انعکاس آینده به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، قطار ترکیبی اعزامی از تهران به مقصد کربلا، ۹ شهریورماه با دستور دکتر سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن آغاز به حرکت کرد.
دکتر صالحی در حاشیه حرکت این قطار، اظهار کرد: پس از پیگیری‌های متعدد وزیر محترم راه و شهرسازی و مذاکرات مدیران راه‌آهن با همتایان عراقی و بازدیدی که از مسیر قطار تهران- کربلا داشتیم، قطار از تهران به مقصد کربلا راه‌اندازی شد.
وی عنوان کرد:‌ این قطار پس از حرکت از تهران وارد ایستگاه شلمچه خواهد شد و مسافران مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره را با اتوبوس طی کرده، مجددا در بصره سوار قطار شده و تا ایستگاه کربلا طی مسیر خواهند کرد. این ایستگاه تنها ۵ دقیقه تا حرم حضرت ابوالفضل(ع) فاصله دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در حال حاضر حرکت این قطار به مدت سه ماه به صورت آزمایشی بوده و در این مدت هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا و بالعکس خواهیم داشت.
دکتر صالحی عنوان کرد: طی این سه ماه، مشکلات و چالش‌های مسیر به منظور مدیریت بهتر احصا خواهد شد و پس از اتمام این مدت آزمایشی، برای افزایش تعداد حرکت قطارها تصمیم‌گیری خواهیم کرد. این قطار فعلا به صورت کاروانی بوده و خرید بلیت از آژانس‌های منتخب انجام می‌شود.
وی درباره میزان پیشرفت پروژه شلمچه- بصره نیز اظهار داشت: بیش از ۱۵ سال از مصوبات مربوط به این پروژه می‌گذرد ولی تا پیش از دولت سیزدهم، پیشرفت چندانی در این باره حاصل نشده بود.
مدیرعامل راه‌آهن تاکید کرد: هم اکنون مسائل مربوط به زیرساخت‌ها به صورت گام به گام در حال انجام است و با توجه به اینکه این طرح به تفاهماتی با کشور عراق نیاز دارد،‌ مذاکرات متعددی نیز با این کشور داشته و با ثبات یافتن شرایط سیاسی کشور عراق، گامهای محکمتری را در این خصوص برخواهیم داشت.
وی در ادامه، به پروژه‌های قابل بهره‌برداری شرکت راه‌آهن به مناسبت هفته دولت اشاره کرد و گفت: با تلاش‌هایی که در دولت سیزدهم طی یک سال گذشته انجام شد، حوزه ناوگان و بهسازی خطوط ریلی با جهش بالایی همراه بوده و در شهریورماه شاهد بهره‌برداری از ۱۱۱ کیلومتر خط ریلی خواهیم بود که رکوردی در این حوزه محسوب می‌شود.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*